هر آنچه راجع به کت و شلوار باید بدانید

مراقبت صحیح از محصولات نساجی باعث افزایش دوام و حفظ زیبایی و کاهش هزینه های خانواده می شود. روشهای نگه داری منسوجات بستگی به جنس الیاف، نوع نخ پارچه و رنگ دارد. مراحل نگهداری پوشاک عبارتند از : 

 

نوع شستشو، خشک کردن و اتو کردن و انبار کردن

 

هدف از شستشو جداسازی آلودگی از منسوج است که سبب افزایش عمر مفید آن می شود. برای گرفتن نتیجه بهتر از شستشو باید منسوجات رنگی را از منسوجات روشن جدا کرد. منسوجات کوچک مثل ( جوراب و روسری) منسوجات حساس مانند (پلیورهای پشمی) و لباسهای نازک و ابریشمی را باید با دست شست. برای جلوگیری از رنگ پریدگی باید منسوجات کثیف را از آنهایی که کمتر کثیفند جدا کرد. پارچه های حساس کرپ و اطلس که به راحتی ساییده می شوند را باید ابتدا پشت و رو کرد و بعد با دست شست. برای خارج کردن آب از پارچه های حساس نباید آن ها را چلاند بلکه می توان آن ها را درون حوله ای پیچید و به آرامی فشرد. شستشوی منسوجات پشمی با آب خنک خطر آب رفتگی آنها را کاهش می دهد. الیاف پشم که پس از شستشو آب می روند را می توان در سطح صافی پهن کرد و با اعمال کششی ملایم آنهارا به حالت اولیه شان باز گرداند.

اصطلاح خشکشویی به استفاده از حلال های ویژه ای که سریع خشک می شوند گفته می شود. خشکشویی معمولا برای تمیزکردن منسوجات ظریف و حساس پشمی، کرپ و ابریشم که نمی توان آنهارا اتو کرد به کار می رود. حلال های خشک شویی باعث به حداقل رسیدن آبرفتگی و صدمه ندیدن قسمتهای تزیینی منسوج می شوند.

هرگز منسوجات کثیف و لک دار را نباید اتوکرد زیرا حرارت اتو لکه و آلودگی را ثابت می کند قطرات آب باعث لک شدن پارچه های ابریشمی می شود درهنگام اتوکردن نباید ازآب استفاه کرد. 

 

نگهداری و شستشوی شلوار 

 

1- رنگهای تیره و روشن را جداکنید.

2- درصورت نیاز فقط ازسفید کننده غیر کلری استفاده کنید.

3- در صورتیکه جنس شلوار شما از محصول 100% پنبه یا مخلوط پنبه و پلی استر و یا پوپلین باشد با ماشین لباسشویی با دورعادی بشویید.

4- با درجه ملایم ماشین خشک کنید.

5- شلوارهای جین برای اولین شستشو جداگانه و با دورعادی شسته شوند.

6- با درجه ملایم خشک کنید و به سرعت از ماشین خارج کنید.

7- برای اجتناب از ایجاد خطوط سفید روی جین همیشه آنها را قبل از شستن پشت و رو کنید.

 

اتو کردن:

هنگام اتوی شلوار ، نکته کلیدی این است که از بالا به پاین اتو بکشید. ابتدا شلوار را پشت و رو کنید. از بالا شروع کنید و ابتدا بند کمر ، جیبها و خشتک را اتو کنید و سپس به سمت پاچه و دمپا حرکت کنید. سپس شلوار را برگردانید و یک پارچه را روی میز اتو بگذارید و از بالا تا دمپا اتو بکشید. اکنون آن را برگردانید تا داخل پاچه را اتو بکشید. در این هنگام دمپای پاچه دیگر را روی کمر بیندازید تا سر راهتان نباشد و پاچه را جداگانه اتو کنید. اتو کردن یک پارچه روی پارچه دیگر ممکن است سریعتر باشد اما باعث ایجاد برق اتو می شود. از پارچه، اتو و یک اسپری آب استفاده کنید. این دو دشمن برق اتو هستند. برای اینکه روی پارچه شلوار خط اتوی تیزی برداشته باشید کمی چسب کاغذ روی یک سنجاق اضافه کنید و به دور خط اتو از بالا به پایین بمالید سپس خط را اتو کنید.

 

آویزان کردن:

از جالباسی مخصوص شلوار استفاده کنید و آنها را با جیب خالی بدون کمربند آویزان کنید و برای آویزان کردن آنها را از مرکز جلوی پاچه و مرکز عقب پاچه شلوار تا کنید و آن را از پایین آویزان کنید نه از کمر. اگر از جالباسی دو میله ای استفاده می کنید مطمئن باشید که در مرکز جا لباسی قرار داشته باشد. به طوریکه به این طرف و آن طرف حرکت نکند تا باعث ایجاد چروک شود و همچنین آن را از بالای زانو آویزان کنید. آویزان کردن آن درست در محل زانو باعث فرسودگی بیشتر زانو می شود برای بسته بندی و نگهداری شلوار می توانیم آن را از زانو تا کنیم اما محل تا  را با کاغذ پوستی محافظت کنیم.

 

شلوارهای کشباف:

1- پشت و رو کنید.

2- با دور کم ماشین لباسشویی شسته شود.

3- در صورت نیاز از سفید کننده غیر کلری استفاده کنید.

 

توصیه های در مورد شلوار 

 

روی چرم  ننشینید چرا که نشیمنگاه شلوار برق می افتد.

جیب ها را پر از سکه ، کلید ، کیف پول و غیره نکنید.

هنگام نشستن شلوار را در محل زانو خم کنید تا کشیده نشود.

پایین شلوار را تقویت کنید تا ریش ریش نشود.

به جای دکمه ، زیپ بخواهید چرا که در عین حالیکه کاربرد بیشتری دارد مشکلات اتو کردن ندارد.

 

طراحی سایت و سئو : مرکز طراحی وب زئوس
محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید شما اضافه گردید